Про спільні проблеми автостанцій та перевізників Житомирської області. Відео

Про спільні проблеми автостанцій та перевізників Житомирської області. Відео

Працівники автостанцій Житомирської області разом з перевізниками незадоволенні ситуацією, яка склалась з пільговим (безкоштовним) перевезенням населення

Проблему прокоментувало керівництво компанії «Житомиравтотранс», підприємства-оператора ринку автостанційних послуг.
На Житомирщині приблизно 350 тис. громадян, які мають право на пільговий проїзд. Кілька років тому з держбюджету ще поступали субвенції на компенсацію пільгового проїзду на внутрішньообласних маршрутах. Але вже тоді ці виплати покривали лише приблизно 30% витрат. З того часу, коли обов’язок компенсації переклали на місцеві бюджети, перевізникам не перераховують кошти. Як виняток, є кілька громад в області, які домовилися з перевізниками та компенсують частину грошей зі своїх бюджетів. Але це скоріше виняток, бо обласна влада за три роки досить не визначилась з загальним механізмом компенсації перевізникам. Попри складнощі, перевізники своїм коштом продовжують обслуговувати певну кількість людей пільгових категорій.
Треба зазначити, що на Житомирщині також існує проблема нелегалів. Як і в інших областях України, вони заважають роботі офіційним перевізникам. Але на Житомирщині ця проблема не така гостра, у порівнянні з іншими регіонами. Укртансбезпека області контролює це питання досить непогано, але бракує працівників, щоб проводити належний тотальний контроль перевізників.
Важливо наголосити, що всупереч усім негараздам, галузь розвивається. В окремих містах Житомирщини споруджують сучасні автостанції, де буде комфортно українським та іноземним пасажирам.